Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja smarów samochodowych i przemysłowych w Etiopii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-03-15 09:26:56
etiopia, smary samochodowe, smary przemysłowe, paliwa, oleje, produkcja, inwestycje

W marcu 2018 r. Petronas Lubricants nawiązał współpracę z Gomeju Oil (lokalnym producentem i sprzedawcą olei i smarów). Gomeju Oil rozpoczął swoją działalność w 2016 roku otwierając 24 stacji benzynowych. Firma zainwestowała 1 miliard ETB w stacje benzynowe, budynki i cysterny paliwowe, tworząc 1000 miejsc pracy.

Włoski producent olejów i smarów, Petronas Lubricants, podpisał umowę o wyłącznej dystrybucji z Gomeju Oil Ethiopia, która umożliwia Gomeju promowanie i dystrybucję produktów Petronas w Etiopii. Petronas Lubricants, z siedzibą w Turynie, jest spółką zależną od Petronas (Petroliam Nasional Berhad), malezyjskiego międzynarodowego koncernu naftowo-gazowego, który znajduje się w gronie największych korporacji w FORTUNE Global 500.

 

Podczas uroczystości inauguracji w Sheratonie Addis 12 marca 2018 r. Petronas i Gomeju Oil Ethiopia rozpoczęli oficjalną działalność.

 

Sukces Petronas Lubricants na etiopskim rynku wskazuje na wielkie możliwości dla zagranicznych inwestorów na rynku smarów i olejów przemysłowych.